تبلیغات
زندگی سبز برای شما - گیاه خانگی در نقش کنترل لمسی
زندگی سبز برای شما
زندگی سالم و ایمن و سبز Healthy, Safely and Green Living

مرتبه
تاریخ : جمعه 20 مرداد 1391

فرض کنید شما روی کاناپه اسنک بدست نشسته اید و آماده اید که جدیدترین قسمت سریال تلویزیونی مورد علاقه تان را تماشا کنید. اما می فهمید که ریموت کنترل در جای دیگر اتاق هست برای یک لحضه آرزو می کنید که یک دستگاه بود که این کنترل را پیدا کرده و به شما باز گرداند و یا کسی باشد که اینکار را برای شما انجام دهد.اما تکنولوژی راه بسیار سادهتری پیدا کرده !
تحقیقات جدیدی که در کمپانی دیزنی صورت گرفته و به زودی معرفی خواهد شد , کنترل وسایل الکترونیکی می تواند به سادگی لمس کردن گیاهان خانگی به عنوان عضوی از بدنتان باشد. مرکز پیتسبورگ در آمریکا روی سیستم جدیدی کار میکند که به آن touche میگویند و یا به عبارت دیگر صفحه لمسی الترونیکی .
این تکنولوژی با بکار گیری سنسور مداری به مشاهده چگونگی تغییرات  یک سیگنال الکتریکی عبوری از میان یک شی ء وقتی یک ماده رسانا (مانند انگشت انسان) با آن تماس پیدا میکند,  می پردازد. بگفته ی محققان این پروژه علاوه بر لمس کردن شیء فاکتور دیگری بنام حالت قرارگیری و یا نوع تماس نیز مهم می باشد. بگفته محققان حتی بوسیله ی یک سیم می توان یک ابزار را قادر  کرد که محیط اطراف خود راحس کند و حتی حالت لمس کردن را نیز تشخیص دهد.
پیاده سازی این تکنولوژی در گیاهان خانگی به کمک  الگوریتم های یادگیری ماشین (machine-learning algorithms) می تواند به ما کمک کند که اگر یک جای خاص از گیاه با اثر انگشت لمس شود  آن ناحیه که با یک فرکانس خاص کار می کند سبب یکسری تغییرات خاص شود بدین ترتیب کل قسمت های گیاه با فرکانس های متفاوت و کاربردهای مختلف کار میکند و می توان این را به گیاه آموزش داد.
به عبارت ساده تر شما به یک گیاه آموزش میدهید که اگر برگش را لمس کنید شبکه ی دلخواه شما روی تلویزیون نمایش داده شود و اگر گلش  را لمس کنید یک شبکه ی دیگر که برایش تعریف کرده اید و این تعریف کردن حتی می تواند به حالت لمس کردن شما نیز بستگی داشته باشد و به همان ترتیب برای هر وسیله ی الکترونیکی کنترلی دیگر می توان از این تکنولوژی استفاده کرد. کاربرد دیگر آن نیز می تواند این باشد که قفل یک در فقط درصورتی باز شود  که شما به ماشین آموزش داده اید بوسیله نوع حس کردن دستگیره در بطور مثال.  گیاهان خانگی (طبیعی یا مصنوعی) دستگیره در و قابهای عکس به کمک این تکنولوژی آمده و می توانند در نقش ریموت کنترل وسایل الکترونیکی دربیایند.

وضعیت نوشته : در حال بروز رسانی 
برگردان از عمید علی آقازاده
هرگونه استفاده از این نوشته با ذکر منبع بلامانع می باشد.


برگرفته از : earthtechling.com و  disneyresearch.com
طبقه بندی: تکنولوژی سبز، 
Share/Bookmark داغ کن - کلوب دات کام
ارسال توسط زندگی سبز
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های مفید
امکانات جانبی
recommend