تبلیغات
زندگی سبز برای شما - گلدان هوشمند با انرژی باتری
زندگی سبز برای شما
زندگی سالم و ایمن و سبز Healthy, Safely and Green Living

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 17 مرداد 1391
click and growاغلب از باغبانی به عنوان راهی برای جدا شدن از زندگی اشباع شده از تکنولوژی و برقراری ارتباطی دوباره با طبیعت یاد می کنبم.
ما از پرورش گیاهان و غذا در کنار خاکی کردن دستمان و نگهداری آنها لذت می بریم .معمولا باغبانی و یا کشاورزی که در حومه شهر ها می باشد به عنوان آخرین سنگر ما در برابر دور بودن از تکنولوژی در زمان تنهاییمان یاد میکنیم. اما حتی این سنگر نیز از تکنولوژی و گجتها در امان نبوده است.  در حقیقت اغلب مردم دوست دارند که یک باغچه کوچک در خانه ی خود داشته باشند. 
اما این علاقه باعث یک سری تعهدات و وظایف از قبیل مراقبت و آبیاری و ... می شود و با این زندگی شهری و مشغله های روزانه فرصتی برای اینکارها نخواهیم داشت. باید از کسانی که این امکان را برای ما فراهم کردند که بتوانیم گیاه دلخواه خود را بدون نیاز به توجه انسان بتوانیم پرورش دهیم , تشکر کرد.
click & Grow یک گلدان هوشمند الکتریکی می باشد که شما می توانید گیاه مورد دلخواهتان را با فشردن یک کلیک پرورش دهید. از تکنولوژی استفاده شده در موبایل و سیستم های مدیریت انرژی به عنوان یک الهام بخش برای ساخت این گلدان استفاده شده است.

گلدان کوچک با انرژی باتری


این دستگاه ابداعی شامل  سنسورهای الکترونیکی , پمپ , مخزن آب و باتری می باشد بر مبنای گفته های کمپانی سازنده , این گلدان هوشمند , پارامترهای مختلف زیستی را بطور دقیق از قبیل مقدار دقیق آب مورد نیاز گیاه و کود مورد نیاز و هوا وسایر پارامترهای دیگر را  با تکنولوژی پیشرفته (Hi-Tech) اندازه گیری کرده و بر مبنای آن گیاه را پرورش میدهد.این گلدان با استفاده از مونیتورینگ پیشرفته مواد مغذی مورد نیاز گیاه را تشخیص داده و با استفاده از کارتریج گیاهی که در خود دارد و شامل تمامی مواد مغذی وگیاهی می باشد, گیاه را تغذیه میکند.
این گلدان به همراه کارتریج همانند یک پرینتر عمل میکند و می توانید بعد از اتمام سیکل زندگی کارتریج , آن را عوض نموده و گلدان قابلیت پرورش یک گیاه نو یا ادامه ی پرورش گیاه قبلی را دارا خواهد بود.

وضعیت نوشته : پایان یافته
برگردان از عمید علی آقازاده
هرگونه استفاده از این نوشته با ذکر منبع بلا مانع می باشد.
از وب سایت   earthtechling.com

طبقه بندی: تکنولوژی سبز، 
Share/Bookmark داغ کن - کلوب دات کام
ارسال توسط زندگی سبز
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های مفید
امکانات جانبی
recommend