تبلیغات
زندگی سبز برای شما - تکنولوژی سبز در سرورهای وبسایت های بزرگ
زندگی سبز برای شما
زندگی سالم و ایمن و سبز Healthy, Safely and Green Living

مرتبه
تاریخ : دوشنبه 16 مرداد 1391

استفاده از تکنولوژی سبز روز به روز در حال افزایش هست و شرکت های بزرگ و شبکه های بزرگ اجتماعی رفته رفته به استفاده از انرژی های پاک روی آوده اند .

رشد انفجاری شبکه فیس بوک فراتر از برنامه های محرک اقتصادی صاحبان دیتاسنتر ها است، از این رو نه تنها نیاز به وجود دیتا سنتر های جدید خواهد بود بلکه روی آوری به تکنولوژی سبز امری گریز نا پذیر است. دیتاسنتر های فیس بوک از لحاظ تجهیزات به گونه ای طراحی شده اند که بالاترین بازدهی انرژی را زیر نظر اداره ساختمان سبز ایالات متحده دارا باشند

با گشایش مرکز داده جدید  در شهر فرانکفورت، آلمان نیز به صف جلوداران صنعت سبز پیوست. همانطور که در عکس ها مشاهده می کنید این مرکز از لحاظ معماری به گونه ای زیبا و کاملا سازگار با محیط زیست طراحی شده است تا گویای توجه ویژه صاحبان آن به حفظ محیط زیست در زیرساختهای آن باشد.

انجمن Arup وظیفه ساخت آن را به عهده داشته است و این مرکز گنجایش 230.000 فوت مربع فضا را برای میزبانی سرور ها داراست. تجهیزات بکار رفته در این مرکز آن را به عنوان اولین دیتا سنتر لید پلاتینیوم معرفی می کند (.LEED Platinium = Leadership in Energy and Environmental Design with pla)این بنا از بیرون با نمایی کاملا سبز دارد و در ساخت آن سعی شده است تا از موادی استفاده شود که قابلیت بازیافت دارند. در یکسوی مجموعه دیوار سبز رنگ چشم انداز بسیار زیبایی را فراهم کرده است. این دیوار سبز در نقش عایق بندی ساختمان و با هدایت نور روز زمینه ای جهت تهویه طبیعی محسوب می شود. سقف سبز این مجموعه به عنوان خنک کننده ای در فصل تابستان و گرم کننده ای در فصل زمستان محسوب می شود. در این میان توپولوژی گیاهی با دقت فراوانی انتخاب شده تا سطح بهره وری را تا حد ممکن ارتقا دهد.

این مرکز تنها به 30% برق و 40% انرژی گرمایی که دیتاسنترهای معمولی استفاده می کنند، نیاز دارد. به علاوه با تکنولوژی که در سیستم خنک کننده آن بکار رفته است از هدر رفت 50 میلیون لیتر آب در سال جلوگیری خواهد شد.

وضعیت نوشته : پایان یافته

نویسنده :  عمید علی آقازاده 

 هرگونه استفاده از این نوشته باذکر منبع بلامانع می باشد

برگرفته از سایت فیس بوک

fortunedatacenters.comShare/Bookmark داغ کن - کلوب دات کام
ارسال توسط زندگی سبز
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های مفید
امکانات جانبی
recommend