تبلیغات
زندگی سبز برای شما - ساخت باتری از ضایعات صنعتی کاغذ
زندگی سبز برای شما
زندگی سالم و ایمن و سبز Healthy, Safely and Green Living

مرتبه
تاریخ : جمعه 27 مرداد 1391
باتری قسمت مهمی از دنیای تلفن های همراه می باشد. ما وابسته به باتری های قابل شارژ مجدد هستیم تا بتوانیم موبایل و لب تاپ و دستگاه های مسیر یاب را با آن تغذیه کنیم .بسیاری از این باتری ها حتی آنهایی که یکبار قابل شارژ هستند نیاز به مواد اولیه ی بسیاری دارند و علاوه بر آن این مواد فاصله ی زیادی تا تجدید پذیری دارند. بنابراین دانشمندان در اروپا سرگرم مطالعه بر روی ساخت یک نوع باتری که  از مواد اولیه ای باشد که هم اکنون به عنوان ضایعات شناخته می شود.
 نتیجه آن ساخت یک نوع باتری کاتدی از جنس ماده چوب (lignin) می باشد که یک ماده ی ضایعاتی در فرآیند تولید کاغذ می باشد. در این تحقیقات که بصورت مشترک در دانشگاه های هلند و سوئد انجام گرفته توضیح داده شده که چطور موئلفه های زیستی مانند کیتون این اجزه را به ماده ی چوب می دهد تا پروتون را به بیرون انداخته و انرژی الکتریکی را در خود ذخیره سازد و مادهای به نام  polypyrrole  , ماده ی چوب را قادر می سازد که این پروتون های بیرون انداخته شده را دو باره جذب کند . به عبارتی دیگر  polypyrrole  بعنوان کنداکتور و ماده ی چوب به عنوان ایزوله کننده بکار برده می شود.
 اگرچه این محصول فاصله زیادی تا وارد شدن به بازار دارد اما این باتری با انرژی تولیدی از چوب دو ویزگی خاص دارد.

  1 . تبدیل مواد ضایعاتی به یک منبع با ارزش  
  2. کاهش استفاده از مواد تجدیدناپذیر در ساخت باتری های امروزی توسط کارخانه های سازنده.

 استفاده روزافزون از پلیمر زیستی تجدید پذیر باعث کاهش قیمت باتری های الکترودی الکتریکی و بهبود ایمنی و غیر سمی شدن این نوع باتری ها دارد.
وضعیت نوشته : پایان یافته
نویسنده : عمید علی آقازاده
هرگونه استفاده از این نوشته با ذکر منبع بلامانع می باشد.
طبقه بندی: تکنولوژی سبز، 
Share/Bookmark داغ کن - کلوب دات کام
ارسال توسط زندگی سبز
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های مفید
امکانات جانبی
recommend