تبلیغات
زندگی سبز برای شما - یک علامت الکترونیکی سبز که تا به حال درباره آن نشنیده اید
زندگی سبز برای شما
زندگی سالم و ایمن و سبز Healthy, Safely and Green Living

به لوگوی EPEAT خوب نگاه کنید برای شما نا آشناست اما آن را در آینده بیشتر خواهید دید.   EPEAT  برای شناسایی انواع وسایل الکترونیکی از کامپیوتر گرفته تا تلویزیون و از پرینتر تا موبایل از آن استفاده می شود.
(EPEAT (Electronic Product Environmental Assessment Tool
ecosense by EPEAT 
لوگوی  EcoSense  بوسیله سازمان EPEAT مورد استفاده قرار می گیرد که یک لیست آنلاین برای  کامپوتر ها و انواع وسایل الکترونیکی می باشد که آیا دوستار محیط زیست می باشند یا نه . 
EPEAT  بوسیله ی انجمن الکترونیک سبز اداره می شود. برای اینکه یک محصول در لیست ای قرار بگیرد باید بیش از 50 معیار مختلف را برآورده کند از بهینه سازی انژی گرفته تا راحتی در بازیافت . کامپوترها برای قرار گرفتن در این لیست باید 28 استاندارد اجباری و 23 استاندارد یا معیار دلخواه را بگذرانند. اگر محصولی 28 معیار را برآورده سازد برنز و اگر 50 درصد معیارهای دلخواه را برآورده سازد نقره  و اگر بیش از 75 درصد را برآورده سازد طلا را در طراحی دریافت میکند.
این فهرست به عنوان یک فهرست اولیه و مهم مورد استفاده ارگان های دولتی و شرکت ها قرار می گیرد تا بتوانند به کمک آن  کامپیوترهای سبز را بخرند.
جای تاسف دارد که بسیاری از خریداران اطلاعی از EPEAT  ندارند. فهرست آنلاین یکی از بهترین راهنماهاست که می تواند در خرید کامپیوتر بعدیتان و حتی تبلت مورد استفاده قرار بگیرد.EcoSense برای تلویزیون موبایل و تبلت
علامت کوچک EPEAT بزودی رشد قابل توجهی خواهد داشت . به صورت رسمی در اوایل 2013 برای پرینترها وبعدتر برای تلویزیون ها . برای سرورها و موبایل ها همان استانداردهای رایج بکار برده خواهد شد.

معیارهای EPEAT بر مبنای استانداردهای IEEE 1680   می باشد . EPEAT به همراه Energy Star برای بهینه سازی انرژی مورد استفاده قرار خواهد گرفت . لازم به ذکر است که Energy Star  استاندارد بهینه سازی انرژی می باشد که تا به حال آن را روی اکثر وسایل الکترونیکی باید دیده باشید.
Energy Star   بعدی ؟
O'Brien گفته که EPEAT  قصد رقابت با Energy Star  را ندارد. Energy Star به اندازه ی کافی برای اعتبار محصولات تولیدی کافی هست . Energy Star  در حال حرکت به استاندارد های نو می باشد. استانداردهای فعلی این شرکت تمامی معیارهای  EPEAT را تحت پوشش قرار نمی دهد همچنین از نظر بهینه سازی انرژی محدود می باشد و با این حرکت این استانداردها به استانداردهای EPEAT  نزدیکتر می شود. وضعیت نوشته : پایان یافته
برگردان از عمید علی آقازاده 
هرگونه استفاده از این نوشته با ذکر منبع بلامانع می باشد.

از وبسایت : earthtechling.com

طبقه بندی: تکنولوژی سبز، 
Share/Bookmark داغ کن - کلوب دات کام
ارسال توسط زندگی سبز
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های مفید
امکانات جانبی
recommend