تبلیغات
زندگی سبز برای شما - برچسب های سبز / Eco-Labels
زندگی سبز برای شما
زندگی سالم و ایمن و سبز Healthy, Safely and Green Living

مرتبه
تاریخ : شنبه 21 مرداد 1391

eco labels
اکثر مردم (در مورد ایران شک دارم!) درباره سبز زندگی کردن یا Go Green بودن چیزهایی شنیدن. اما آیا این فقط به معنای استفاده از لامپ های کم مصرف  و یا حذف مصرف کیسه های نایلونی می باشد؟ آیا این مفهوم را می توان به تمامی محصولات مصرفی خود تعمیم بدهیم؟ برچسب های سبز یا Eco-Labels در واقع یک نوع سیستم کنترل کیفیت محصولات غذایی و هرگونه محصول مصرفی دیگر می باشد که تمرکز این سیستم بر میزان منطبق بودن محصول تولیدی با استانداردهای زیست محیطی میباشد. در ادامه به معرفی چند نوع از این برچسب ها می پردازیم.

Energy Star logo.svg
 Energy Star آیا تا به حال این  علامت  را دیده اید ؟ این علامت بر روی بسیاری از  وسایل  الکترونیکی بصورت برچسب وجود دارد. اگر محصول تولیدی کارخانه ایی  استانداردهای سازمان انرژی آمریکا را رعایت کرده باشد این برچسب بر روی  محصولاتش , خواهد خورد و در واقع یک استاندارد بین المللی میباشد. این  استاندارد تخمین می زند که انرژی مصرفی محصول تولیدی در مقایسه با سایر  محصولات مشابه چقدر خواهد بود.معمولا محصولات با این برچسب 20 تا 30 درصد  کمتر از استاندارد مصرف انرژی دارند. در آمریکای شمالی از این استاندارد حتی  برای خانه ها نیز استفاده می شود.  EU Ecolabel در اروپا بکار برده می شود و به مشریان و سایر شرکت ها کمک  میکند که بفهمند این محصول دوست دار طبیعت می باشد یا نه ویا به عبارت دیگر   محصولی سبز می باشد یا نه . این علامت نشان دهنده ی این است که محصول   تولیدی چقدر قابل بازیافت و برگشت پذیر به طبیعت می باشد
 
  

 
 EKOenergy یک استاندارد بین المللی انرژی می باشد که توسط FANC در فنلاند تعیین میشود و هدف آن افزایش صرفه جویی در انرژی و بهبود آگاهی بخشی در مورد اثرات مصرف انرژی بیش از اندازه می باشد. در اروپا این دومین برچسب پرکاربرد مصرف انرژی می باشد.
لیست کامل این برچسب ها را می توانید در آدرس زیر ببینید :وضعیت نوشته : در حال بروز رسانی  
نویسنده : عمید علی آقازاده
هرگونه استفاده از این نوشته با ذکر منبع بلامانع می باشد.طبقه بندی: سبز بودن، 
Share/Bookmark داغ کن - کلوب دات کام
ارسال توسط زندگی سبز
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های مفید
امکانات جانبی
recommend