تبلیغات
زندگی سبز برای شما - ده روش برای سبز بودن
زندگی سبز برای شما
زندگی سالم و ایمن و سبز Healthy, Safely and Green Living

مرتبه
تاریخ : شنبه 14 مرداد 1391
1) صرفه جویی در هزینه از طریق صرفه جویی در مصرف انرژی
درجه ی ترموستات را در زمستان اندکی پایین و در تابستان اندکی بالا تر از مقدار استاندارد قراردهید برای صرفه جویی در هزینه ها زمانی که لامپ های معمولی سوختند به جای آنها از لامپ کم مصرف استفاده کنید.
تا جایی که امکان دارد لباس ها را در آب سرد بشویید . بیشتر از 85 درصد انرژی مصرفی ماشین لباس شویی صرف گرم کردن آب می شود. از راهنمای ماشین لباس شویی برای شستن استفاده کنید.


2) صرفه جویی در هزینه از طریق صرفه جویی در آب
مدت حمام رفتن را کاهش دهید و از سر دوشی های مخصوص که میزان آب خروجی را در بهینه ترین حالت می پاشند استفاده کنید.از شیر آب کنترل کننده استفاده کنید که باعث بالا نگه داشتن فشار آب می شود. این هزینه ها زیاد نیستند و به مرور از طریق صرفه جویی در آب وگرما به شما باز خواهد گشت آن هم در مدت کوتاهی .
گیاهانی که نیاز به آب کم داردن در باغچه تان بکارید اکثر گیاهان نیاز به  آب کم دارند.3)  کم گاز= پول زیاد
پیاده یا با دوچرخه به سر کارتان روید .اینکار سبب صرفه جویی در مصرف سوخت وکمک به سلامتی شما میشود و مانع اضافه وزن شما می گردد. اگر از محل کارتان دور هستید تا جایی که ممکن است از ارتباطات الکترونیکی استفاده کنید لین سبب صرفه جویی در هزینهایتان در طولانی مدت میشود.
با دولت محلی (در اینجا استان یا شهرستان) مذاکره کنید برای افزایش بودجه در زمینه استفاده از دوچرخه و فرهنگ گر ستفاده از آن که کمک به کاهش ترافیک در سطح شهر می کند.


4) خوردن هوشیارانه
اگر گوشتخوار هستید یک وعده بدون گوشت به وعده های هفتگی  غذاییتان استفاده کنید . از گوشت و لبنیات و تخم مرغ محلی استفاده کنید و آن را مستقیما از کشاورزان و دامداران محل خودتان خریداری کنید با اینکار پول در محل زندگی خودتان می ماند و در گردش است و همچنین سالم نیز هستند نسبت به زمانی که از فرآورده های صنعتی که در فروشگاه ها عرضه میشود و بسیار هم پر هزینه می باشد و به درجه ی کیفیت محصولات محلی نیز نمی باشد.


5) جلوگیری از استفاده ی ظروف آب
به جای خرید ظرف های آب معدنی از دستگاه تصفیه کننده آب استفاده کنید. بطری های آب معدنی گران نیستند اما سبب افزایش بی رویه بطری های بی مصرف می شود .
هنگام مسافرت یا کاز از ظرف آب قابل بازیافت ترجیحا الومینیومی استفاده کنید. 


6) قبل از خرید فکر کنید 
قبل از خرید یک سر به فروشگاه های آنلاین زده و محصولات تازه را باهم مقایسه کنید بخصوص  زمانی که یک وسیله ای تازه را خریداری می کنیذ. 


7) امانت به جای خرید
فیلم و یا کتاب را به امانت بگیرید به جای خرید. وسایل و ابزار آلات را با سایر همسایهایتان به اشتراک بگذارید مادامی که آنها نیز وسایلشان را به اشتراک می گذارند.


8) خرید هوشیارانه
مواد غذایی را در حجم بزرگ مثلا ماست را در ظروف بزرگتر خریداری کنید تا در هزینه ها و میزان ظرف صرفه جویی شود. لباس های فرسوده نیازی به خشک کردن با اتو ندارند. اجناس با کیفیت بالا را خریداری کنید تا مجبور نباشید به طور مداوم آنها را عوض کنید. 

9) نگهداری وسایل الکترئنیکی تا زمان خارج از استفاده شدنشان
 مادامی که امکان دارد وسایل الکترونیکیتان را مانند موبایل وکامپیوتر را نگهداری کنید. وقتی زمانش فرا رسید آنها باید بازیافت شوند . 


10) محصولات مورد نیاز را خودتان به صورت پاک تهیه کنبد
مانند زمانی که می خواهید آبمیوه بخورید و ... آن را خودتان به صورت طبیعی درست کنید تا در مصرف انرژی و مواد اولیه که باآن قوطی های آبمیوه یا سودا را تهیه میکنند کاهش یابد.


وضعیت نوشته : پایان یافته
برگردان از عمید علی آقازاده
هرگونه استفاده از این برگردان با ذکر منبع بلامانع می باشد.

از :

طبقه بندی: سبز بودن، 
Share/Bookmark داغ کن - کلوب دات کام
ارسال توسط زندگی سبز
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های مفید
امکانات جانبی
recommend