تبلیغات
زندگی سبز برای شما - صفحه ویژه تالاب انزلی
زندگی سبز برای شما
زندگی سالم و ایمن و سبز Healthy, Safely and Green Living

اخبار و رویدادهای مهم درباره تالاب انزلیتالاب انزلی
 و یا مرداب انزلی با مساحتی در حدود ۲۰ هزار هکتار در شمال ایران، واقع در استان گیلان قرار دارد. مرداب انزلی از جالب‌ترین و بزرگترین زیستگاه‌های طبیعی جانواران ایران محسوب می‌شود و هر ساله پذیرای تعداد زیادی از پرندگانی است که از سوی کشورهای همسایه شمالی به ایران می‌آیند. تالاب انزلی به دلیل موقعیت جغرافیایی از نظر میزان بالای رطوبت و آب با هیچ‌ یک از تالاب‌های ایران قابل مقایسه نیست.
از جمله زیباترین مناظر آبی گیلان تالاب انزلی است. این تالاب محل تخم ریزی آبزیان و پناهگاه و مامن پرندگان بومی ومهاجر است. در داخل تالاب جزایر زیبایی وجود دارد و دو شهر زیبای انزلی و آبکنار در ساحل آن قرار دارند . تالاب انزلی با وسعت ۱۸۰ تا ۲۰۰ کیلومتر مربع حکم تصفیه خانه را برای رودخانه هایی دارد که به دریای خزر می ریزد . این تالاب با بیش از ۱۰۰ گونه پرنده ۵۰ گونه ماهی صدها گونه موجودات گیاهی اکوسیستم کم نظیری دارد. تالاب انزلی از سال ۱۳۵۴ جزو تالاب های بین المللی تحت حفاظت شد و مهمترین منبع تکثیر و تولید ماهیان خاویاری و استخوانی دریای خزر است. تالاب بین المللی انزلی از سالیان دور همه ساله پذیرای مسافران بی شمار داخلی و جهانگردان خارجی است.

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

برای اطلاع از متن کامل روی تیتر کلیک کنید

کد خبر: ۲۶۵۸۳۶
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۱ 

برگرفته از تابناک

مشکل مهم مرداب آلودگی روز افزون آب آن است. چرا که تقریبا فاضلاب تمام خانه های مسکونی و اغلب کارخانه ها و کارگاه های صنعتی واقع در اطراف مرداب به درون آن و یا به داخل رودخانه هایی که به مرداب می ریزند سرازیر می شوند.
وضعیت چنان نگران کننده است که نه تنها چندین سال است که نام تالاب انزلی در سیاهه ی سرخ تالاب های در خطر نابودی قرار گرفته است بلکه بیم آن می رود این تالاب به زودی از سیاهه ی ۱۰ تالاب ممتاز کنوانسیون جهانی رامسر هم خارج شود.


سبزپرس – گروه تشکل ها و رسانه: دوستداران محیط زیست استان گیلان وب سایت اختصاصی تالاب انزلی را با هدف اطلاع رسانی و آگاه سازی درباره این تالاب ارزشمند راه اندازی کردند.

«مجتبی رضایی» یکی از مدیران این سایت به سبزپرس گفت: این وب سایت با هزینه شخصی ما و به صورت مستقل راه اندازی شده است تا بتوانیم در جهت حفاظت هرچه بهتر تالاب انزلی به آگاهسازی و آموزش عمومی بپردازیم. 

وب سایت اختصاص تالاب بین المللی انزلی به نشانی www.talab-anzali.ir قابل دسترس است. 


جنازه تالاب مرده به هر نام و مال هرکسی باشد چه تفاوتی دارد؟  از سایت اختصاصی تالاب انزلی  تیر ۲۷, ۱۳۹۱


وضعیت نوشته : در حال بروز رسانی  
گردآورنده : عمید علی آقازاده
هرگونه استفاده از این نوشته با ذکر منبع بلامانع می باشد.

آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های مفید
امکانات جانبی
recommend